יועץ מס

יועץ מס הינו אדם אשר הכשרתו נקראת יועץ מס. שלא כמו שנשמע הדבר הוא אינו מומחה לייעוץ במיסים אלא מנהל חשבונות ברמה הבכירה ביותר.
בעל עסק צריך להבחין בין השרות הנדרש עבורו, לבעל המקצוע אותו הוא שוכר.
יועץ מס הינו היחידי מבין מנהלי החשבונות אשר יכולים לייצג אדם ברשויות המס. מנהל חשבונות שלא למד את הדרגה הבכירה ביותר הנקראת יועץ מס לא יוכל לייצג בעל עסק במס הכנסה , מע”מ או ביטוח לאומי.
רואה חשבון הינו תואר שונה לחלוטין , הוא נלמד במשך שנים ברמה אקדמית מהגבוהות שיש, ואינו קורס מקצועי בלבד בתחום הנהלת החשבונות. רואה חשבון רשאי לחתום על מאזנים של חברות , דבר האסור על יועצי מס.
יועץ מס רשאי לבצע את עבודת הנהלת החשבונות של חברה, אבל אינו רשאי לחתום על דוחותיה הכספיים.
בעלי חברות מסוימים מפצלים את עבודת ראיית החשבון מעבודת הנהלת החשבונות, והדבר מותיר אותם בין שני גורמים אשר צריכים לחלוק את האחריות בטיפול בעל החברה, כאשר בעל החברה אינו מבין לפעמים מי צריך לתת לו מה?
יועץ מס יכול לתת טיפול היקפי לעוסקים מורשים ועוסקים פטורים ללא עזרת רואה החשבון, וכאן נשאלת השאלה אל מי לפנות , יועץ מס או רואה חשבון? כיצד לבחור את בעל המקצוע שאמור להנחות אותך בכל ההיבטים לניהול העסק.
בעלי עסקים נדרשים להבנה במגוון רחב של תחומים, ועל כן חשוב לבחור באחד שיכול להדריך ולכוון.
לעוסקים פטורים ומורשים ניתן לבחור גם יועץ מס וגם רואה חשבון, השאלה שצריך לשאול בעל עסק לפני תחילת דרכו, הינה מי הכי מתאים לכוון אותו בעסקיו ?
התשובה צריכה לכלול מספר היבטים: רשויות, תכנוני מס, יעוץ מקצועי חשבונאי, הבנת העסק שאתם רוצים לפתוח, הבנת השלבים והמאפיינים של כל שלב בשנים הראשונות של העסק, היבטים כלכליים כגון :תמחור, תכנון פרויקטים, חישובי כדאיות, עבודה מול בנקים וכו’